Počela izgradnja kružne raskrsnice na raskrsnici ulica M17 - Lužansko polje - IV Viteške brigade

Općina Ilidža krenula je u projekt izgradnje kružne raskrsnice na raskrsnici ulica M17 - Lužansko polje - IV Viteške brigade, a koji će doprinijeti smanjenju saobraćajnih gužvi kroz centar Ilidže. Po završetku započetih radova saobraćaj će na ovoj izuzetno frekventnoj raskrsnici u budućnosti biti riješen na mnogo bolji i efikasniji način.

- Kroz ovakve projekte, obnovu i izgradnju saobraćajnica, kao lokalna zajednica maksimalno nastojimo podići nivo sigurnosti, a nakon okončanja radova saobraćaj na ovoj dionici biće dosta sigurniji kako za vozače tako i za pješake, a skratit će se i vrijeme putovanja - naglasio je načelnik Općine Ilidža, Nermin Muzur.

Pored izgradnje kružnog toka, na području općine Ilidža u toku su radovi na rekonstrukciji saobraćajnica na više lokacija.