Počela obnova ulice Jasike u dužini 1.445 metara

Općina Ilidža počela je s rekonstrukcijom ulice Jasike u dužini 1.445 metara, a ovaj projekt kandidovao je Savjeta mjesne zajednice Lužani.

Na saobraćajnici koja povezuje mjesne zajednice Lužani i Hrasnica II proteklih godina su vršene manje sanacije, no ovoga puta će biti izvršena rekonstrukcija koja će stanovništvu ovog dijela naše lokalne zajednice poboljšati uslove i kvalitet života te u mnogome olakšati pristup njihovim imanjima.

Obnova ulice Jasike važna je i zbog činjenice da ona čini više od jedne trećine dionice humanitarne trke Stojčevac 5K, a koja će 22. juna ove godine doživjeti svoje treće izdanje.

- Nova asfaltna podloga itekako će poboljšati sigurnosne uslove za sve učesnike trke koja je u proteklom period sebi priskrbila epitet najmasovnije 5K trke u Bosni i Hercegovini, a čiji su cilj i start na izletištu Stojčevac - kazao je načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur.