Vijećnici Općinskog vijeća Ilidža na Akademiji ravnopravnosti 2018

Akademija ravnopravnosti 2018, koju zajednički organizuju fondacija Friedrich Ebert Stiftung Bosnien und Herzegowina i Sarajevski otvoreni centar, prošlog vikenda je održala na Ilidži prvi modul u čijem je fokusu edukacija o rodnoj ravnopravnosti i položaju deprivilegovanih grupa u našem društvu.

Kroz ukupno četiri modula Akademije, učesnici i učesnice iz cijele Bosne i Hercegovine će imati priliku da prošire svoja znanja o institucionalnoj borbi za rodnu ravnopravnost u Bosni i Hercegovini.

U ovoj četvrtoj generaciji Akademije ravnopravnosti učestvuju vijećnica i vijećnik iz Općinskog vijeća Ilidža – Azra Jahić i Samir Avdić, koji su učesnike i učesnice, između ostalog, informisali o izradi i implementaciji Gender akcionog plana Općine Ilidža za period 2017-2020, te drugim inicijativama koje planiraju pokrenuti u OV Ilidža.