Učenici Druge osnovne škole pokazali zavidno znanje na Općinskom takmičenju iz Tehničke kulture

Općinsko takmičenje iz nastavnog predmeta Tehnička kultura za učenike osnovnih škola održano je 25. aprila 2023. godine. Domaćin takmičenja je bila Sedma osnovna škola na Ilidži. Na takmičenju je učestvovalo 55 učenika ilidžanskih osnovnih škola. U ekipnoj konkurenciji prvo mjesto osvojili su učenici Druge osnovne škole.

Drugo mjesto pripalo je Prvoj osnovnoj školi, dok je Deseta osnovna škola zauzela treće mjesto.

Najbolji u praktičnom dijelu takmičenja bili su učenici Prve osnovne škole.

Učenice i učenici ostvarili su sljedeće rezultate na testovima iz nastave:

U kategoriji petih razreda prvo mjesto osvojila je Senmina Tiro (Deseta osnovna škola), drugo mjesto pripalo je Rabiji Gagić (Peta osnovna škola), dok je Leona Vučković (Prva osnovna škola) zauzela treće mjesto.

U konkurenciji šestih razreda Minela Mulić (Prva osnovna škola) je osvojila prvo mjesto, Lamija Ribica (Druga osnovna škola) drugo mjesto, a Amina Šišić (Četvrta osnovna škola) treće mjesto.

Najbolji učenici sedmih razreda su Muhamed Balić (Treća osnovna škola) koji je osvojio prvo mjesto, drugo mjesto zauzeo je Anes Redžić (Druga osnovna škola), a treće mjesto Ajdin Vejo (Deseta osnovna škola).

U kategoriji osmih razreda Nejra Kadrić (Druga osnovna škola) je osvojila prvo mjesto, drugo mjesto zauzeo je Amil Mučić (Prva osnovna škola) i treće mjesto pripalo je Nedžmi Hadžić (Šesta osnovna škola).

Među učenicima devetih razreda prvo mjesto je zauzeo Ibrahim Alić (Druga osnovna škola), Asja Aganović (Deseta osnovna škola) drugo, dok je treće mjesto zauzela Sadina Hasanović (Prva osnovna škola)

Pobjednici općinskog takmičenja predstavljat će Općinu Ilidžu na kantonalnom takmičenju osnovaca iz nastavnog predmeta Tehnička kultura.

Naredno općinsko takmičenje iz predmeta Historija održat će se 27. aprila 2023. godine.