Sedma večer poezije “Ilidžo, u srcu i stihu te nosim”

Udruženje za očuvanje tradiciju i razvoj kulturno-umjetničkog stvaralaštva ”BAŠLIJA” povodom “Dana Općine Ilidža 2018.” organizovalo je Sedmu večer poezije “Ilidžo, u srcu i  stihu te nosim”. Ilidžom su na ovoj poetskoj večeri protkani stihovi koji dolaze iz srca svakog djeteta, jer su svoje stihove pisali sa puno pažnje, posvećenosti i ljubavi prema Ilidži.

Svečanost je organizovana u sali Multimedijalnog centra Ilidža 15.marta 2018.godine. U ovom projektu, učestvovalo je 90 učenika, iz devet osnovnih škola, za koje je bilo zaduženo 24 nastavnika. Učenici su svoje radove pisali na teme:“Ilidžanski vremeplov” i “Sve što Ilidžu krasi”

Specijalnu nagradu, pod nazivom „Aida Lušničkić“ za najbolji, među najboljim literarnim radovima, pripala je učenici VIII-3 razreda Prve osnovne škole Remzi Oković i učeniku Mirnesu Omeroviću iz Desete osnovne škole.

Cijeli program uljepšali su plesna sekcija “Makarena” iz Desete osnovne škole i folklor Prve osnovne škole lIidža. Plasman/ nagrađeni učenici u projektu  „Ilidžo, u srcu i stihu te nosim“:

Treći razredi :  Edna Uzunović- Druga O.Š., Nadija Suljkić - Deseta O.Š., Amira Vejseli - Druga O.Š., Anisa Selimović - Deseta O.Š., Fatima Spahović - Druga O.Š.,

Četvrti razredi: Taida Tinjak – Treća O.Š., Benjamin Ičindić – Osma O.Š. “Amer Ćenanović”, Elvin Tahirović - Druga O.Š, Delila Rešidović – Prva O.Š., Rijad Oković, Prva O.Š., Ema Hadžić, Druga O.Š.

Peti razredi: Ilma Pleh -Šesta O.Š., Zerina Jelašković - Osma O.Š. “Amer Ćenanović”, Rejhan Čovrk - Treća O.Š., Farah Šehović - Osma O.Š. “Amer Ćenanović”.

Šesti razredi: Selma Grebović - Prva O.Š, Merjem Kurtović - Treća O.Š.,  Muamera Gibanica -Treća O.Š., Taida Terzo – Četvrta O.Š., Adna Maslo - Druga O.Š, Aida Šehić - Treća O.Š, Lamija Delić – Peta O.Š., Adi Mešić - Druga O.Š.

Sedmi razredi: Adem Džihić – Četvrta O.Š., Amila Nalo – Deseta O.Š., Eldin Ramdemović – Treća O.Š, Adna Rebrnja – Peta O.Š., Ajiša Hodžić - Četvrta O.Š, Lamija Hodžić – Prva O.Š.

Osmi razredi: Berina Karić – Deveta O.Š., Ajla Ibrahimović – Druga O.Š., Aner Atović - Druga O.Š., Šejla Vuk – Treća O.Š.

Deveti razredi: Mia Petrić – Treća O.Š., Minel Polovina – Prva O.Š., Irma Penjić - Treća O.Š., Lamija Korman – Deseta O.Š., Edna Kurtagić - Deseta O.Š, Faris Kolar – Prva O.Š., Harun Dedović - Prva O.Š.