Poziv vlasnicima zapuštenih objekata i površina na području općine Ilidža

Na osnovu tačke 2. Zaključka Općinskog vijeća Ilidža (broj: 01-02-1257/22-1 ) sa 5. tematske sjednice - Stanje komunalne higijene na području općine Ilidža - održane 31.03.2022.godine upućuje se

P O Z I V

svim vlasnicima (pravna i fizička lica) zapuštenih objekata i površina na području općine Ilidža da izvrše obavezu čišćenja i vanjskog uređenje svojih prostora, koje ne održavaju redovno i koje predstavljaju izvor zaraze i nečistoće i ugrožavaju zdravlje stanovnika koji žive u neposrednoj blizini ovakvih objekata i prostor, a što je zakonska obaveza.

Navedene aktivnosti čišćenja potrebno je izvršiti što prije, a najkasnije do 16.05.2022. godine, čime ćete dati svoj doprinos za ljepši izgled Ilidže kao turističke destinacije.

Pozivamo Vas da izvršite Vašu zakonsku obavezu čišćenja i uređenja nekretnina i na taj način izbjegnete poduzimanje mjera inspekcijskih organa.