Povjerenici Službe civilne zaštite Općine Ilidža zamijenili 250 vreća na kritičnom mjestu u koritu Tilave

Deset povjerenika Službe civilne zaštite Ilidža radili su na promjeni puknutih i dotrajalih vreća na nasipu koji se nalazi u ulici Izeta Čomore u Mjesnoj zajednici Butmir.

Prepakovano je i zamijenjeno oko 250 vreća koje su postavljene na jednom od kritičnih mjesta rijeke Tilave.

Iako količinom padavina i stanjem vodotoka na području općine Ilidža nisu ugrožena materijalna dobra i stanovnici naše lokalne zajednice, preventivnim mjerama, a po zahtjevu građana kojima su u novembru 2021. godine plavili podrumi, isporučeno je 75 vreća s pijeskom.

Povjerenici civilne zaštite Općine Ilidža i ovoga puta su iskazali spremnost da preventivno djeluju i na taj način pomognu i spriječe eventualne posljedice poplava.

Uprkos činjenici da su proteklih dana sjeverni i sjeverozapadni dio naše zemlje pogodile teške poplave, izlijevanja vodotoka na području općine Ilidža nije bilo, što se ogleda u dobro obavljenim poslovima čišćenja korita svih vodotoka na teritoriji Ilidže tokom ove godine.