Općina Ilidža spremna za potpunu digitalizaciju

Ilidža je prva općina u Bosni i Hercegovini koja je spremna na potpunu digitalizaciju od koje će u budućnosti najviše koristi imati njeni građani.

- Drago nam je što nas međunarodne organizacije detektuju kao pouzdane partnere te Općinu Ilidžu navode kao lokalnu zajednicu koja bi drugima mogla služiti kao primjer - kazao je Nermin Muzur, načelnik Općine Ilidža.

Riječi načelnika Muzura potvrđuje i proces nadogradnje Sistema za upravljanje dokumentima (DMS) za koji je Općini Ilidža podršku pružio Razvojni program Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini (UNDP) kroz Projekat unapređenja efikasnosti lokalnih usluga u BiH (TAF-PIPLS).

- Odlučni smo da saradnju s UNDP-om i drugim partnerima na ovom projektu izdignemo na još jedan viši nivo, a sve kako bi brže i efikasnije rješavali zahtjeve naših sugrađana - naglasio je načelnik Muzur.