Općina Ilidža nastavlja sufinansirati besplatnu školu plivanja za učenike četvrtih razreda osnovnih škola

Općina Ilidža je i ove godine nastavila uspješnu saradnju s Olimpijskim bazenom Otoka.

Kroz ovu saradnju ilidžanskim osnovcima bit će omogućeno usavršavanje osnovnih plivačkih tehnika, kao i uspješno realiziranje nastave Tjelesnog i zdravstvenog odgoja.

Sredstva u iznosu 20.000 KM za finansiranje ovog društveno korisnog projekta Općina je planirala u kroz budžet za 2023. godinu.

Potpisom sporazuma Olimpijski bazen Otoka će organizovati i realizovati projekt prema metodologiji kao i ranijih godina.

Općina Ilidža je u školskoj 2021./2022. godini ovaj oblik nastave osigurala za 618 osnovaca, dok će u aktuelnoj školskoj godini 630 učenika četvrtih razreda pohađati škole plivanja.

Inače, u osnovnim školama propisano je pohađanje škole plivanja za sve učenike četvrtih razreda, kao obavezan oblik nastave iz predmeta Tjelesni i zdravstveni odgoj.