Općina Ilidža nastavlja sa projektima namijenjenim osnovcima

Općina Ilidža nastavila je s podrškom najugroženijim kategorijama nakon što je osigurala besplatne đačke užine za 567 osnovaca s područja općine Ilidža u aktuelnoj školskoj godini, a čije su porodice u stanju socijalne potrebe, kao i 14 učenika sa područja općine Ilidža, koji pohađaju Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju "Vladimir Nazor".

Kao i prethodnih godina i ove godine se sufinansira prijevoz za 62 djece s poteškoćama u kretanju i njihove pratioce.

Općina Ilidža je također osigurala novčana sredstva u iznosu od 20.000,00 KM za sufinansiranje troškova Projekta škole plivanja za učenike četvrtih razreda osnovnih škola s područja općine Ilidža u školskoj 2023/2024, u cilju obuke elementarnog plivanja i sportskih tehnika plivanja, koji će se sprovoditi u saradnji sa JP Olimpijski bazen Otoka.

Na ovaj način Općina Ilidža je nastavila kontinuirano pružati podršku jednoj od najosjetljivijih kategorija našeg društva, a tako će biti i u budućnosti.