Općina Ilidža nastavila s opremanjem Službe civilne zaštite, nabavljen novi multifunkcionalni mini bager

Da želimo biti najopremljenija i najbolja Služba civilne zaštite, načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur kazao je krajem septembra prošle godine prilikom uspješno izvedene pokazne vježbe općinskih službi zaštite i spašavanja.

Na tom putu smo već napravili nekoliko važnih i odlučnih koraka, kada je riječ o novoj opremi i mehanizaciji.

Novi multifunkcionalni mini bager (Bobcat) bit će od velike važnosti za Službu civilne zaštite. Njegove ključeve načelnik Muzur predao je Jasminu Viteškiću, direktoru Javnog preduzeća Ilidža.

Novi mini bager će biti od velike koristi prilikom radova i intervencija u malim i uskim prostorima, pogotovo kada je riječ o mjestima kojima je teško pristupiti većoj mehanizaciji kao što su uska riječna korita i vodotoci.

- Vjerujem da će ova mašina biti od velike koristi za našu lokalnu zajednicu i njene građane u prevazilaženju svakodnevnih problema - naglasio je načelnik Muzur.