Održano Općinsko takmičenje iz Geografije, najbolja Asja Aganović

Općinsko takmičenje učenika osnovnih škola s područja općine Ilidža Iz nastavnog predmeta Geografija održano je 15. marta 2023. godine.

Domaćin ovom takmičenju ilidžanskih osnovaca bila je Osma osnovna škola "Amer Ćenanović", a na njemu je učestvovalo 36 učenika devetih razreda svih 12 osnovnih škola s područja Ilidža.

Prvo mjesto na takmičenju iz Geografije osvojila je Asja Aganović, učenica Desete osnovne škole. Druga pozicija pripala je Imranu Brdariću iz Druge osnovne škola, dok je Berna Žigović (Šesta osnovna škola) bila treća.

Zahvaljujući plasmanu na općinskom takmičenju troje najboljih učenika izborili su pravo nastupa na kantonalnom takmičenju.

Sljedeće takmičenje će se održati iz nastavnog predmeta Tjelesni i zdravstveni odgoj 23. i 24. marta 2023. za dječake i djevojčice, a domaćin će biti Deveta osnovna škola.

Prethodno su održana takmičenja iz nastavnih predmeta Matematika i Informatika.