Održana prezentacija Nacrta Regulacionog plana „Riverina Sastavci“

Općinsko vijeće Ilidža je na 22. redovnoj sjednici utvrdilo Nacrt Odluke o usvajanju regulacionog plana „Riverina Sastavci“ i uputilo ga na javnu raspravu u trajanju od 30 dana. Za organizaciju javne rasprave i uvid u RP zadužene su Služba za prostorno uređenje i Zavod za planiranje razvoja Kantona Sarajevo. Tim povodom 26. februara 2019. godine u prostorijama Općine Ilidža održana je prezentacija Nacrta Regulacionog plana „Riverina Sastavci“ na kojoj su izneseni osnovni parametri i koncept RP. Pored Zavoda za planiranje razvoja Kantona Sarajevo kao nosioca izrade RP prezentaciji su prisustvovali predstavnici Agencije Slivovi rijeke Save, JKP Toplane, te ostali subjekti planiranja i građani.

Javne rasprave na RP „Riverina Sastavci“ održat će se 18., 19. i 20. marta 2019 godine.