Nastavljena aktivnost koju je prekinuo koronavirus: Ilidžanski maturanti posjetili Tunel spasa

Općina Ilidža ove godine nastavila je s realizacijom posjete ilidžanskih osnovaca Tunelu spasa.

U više smjena 726 učenika devetih razreda i 35 nastavnika osnovnih škola s područja općine Ilidža posjetili su Tunel spasa u periodu od 11. do 24. maja 2023. godine.

Objekt čija je uloga bila od neprocjenjive važnosti za opstanak Sarajeva i Bosne i Hercegovine tokom agresije na našu domovinu prvi su posjetili maturanti Prve osnovne škole u pratnji nastavnog osoblja, a potom su uslijedile posjete Treće i Desete osnovne škole, zatim i ostalih ilidžanskih osnovnih škola.

Ova aktivnost, koju su ranijih godina ilidžanske osnovne škole sprovodile u saradnji sa Službom za obrazovanje, sport, kulturu i mlade Općine Ilidža, nakratko je prekinula pandemija koronavirusa.