Na radost mališana MZ Hrasnica II otvoreno novo dječije igralište

Najmlađi stanovnici mjesne zajednice Hrasnica II dobili su novi, lijepo uređen, prostor za igru. Prvi korisnici ovog igrališta danas su imali priliku isprobati klackalice, tobogane i ostale sadržaje. Dječaci i djevojčice družili su se i s načelnikom Općine Ilidža Nerminom Muzurom, koji je obišao novoizgrađeno igralište i ozvaničio završetak njegove izgradnje, sa saradnicima.

- Uživali smo u osmjesima malenih istraživača koji su prvi put zakoračili na svoje novo igralište. Vjerujem da će ovo igralište biti prepuno razigrane dječice. Želim svima koji žive u neposrednoj blizini da provedu lijepe trenutke i da uživaju – kazao je načelnik Muzur.

Najmlađima su na raspolaganju ljuljačke i njihalice, dok su kula s dva tobogana i klackalice, predviđene za stariju djecu.

U pripremi je još nekoliko igrališta raspoređenih po mjesnim zajednicama, kao i rekonstrukcija nekih od postojećih terena.