Javni uvid u karte Nacrta Urbanističkog plana urbanog područja Sarajevo

Skupština Kantona Sarajevo je usvojila Nacrt urbanističkih planova na području Kantona Sarajevo: Urbanistički plan urbanog područja Sarajevo (Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo, Novi Grad, Ilidža i Vogošća), Urbanistički plan za urbano područje Hadžići, Urbanistički plan za urbano područje Ilijaš i Urbanistički plan za urbano područje Trnovo, sa zaključkom o stavljanju Nacrta plana na Javni uvid i Javnu raspravu u trajanju od 60. dana (Zaključak broj: 01-19-6024/24 od 26. 02. 2024. godine ). Na linku "NACRT URBANISTIČKIH PLANOVA - JAVNI UVID" su dostupne na uvid karte usvojenog Nacrta za sva četiri Urbanistička plana na području Kantona Sarajevo.

Obavještavamo građane i zainteresovana pravna lica, da javni uvid u karte Nacrta Urbanističkog plana urbanog područja Sarajevo (područje Ilidže), mogu izvršiti svakim radnim
danom:

- građani MZ-e Hrasnica I i MZ Hrasnica II, u prostorijama Doma Kulture Hrasnica, ulica Trg branilaca Hrasnice bb,
- građani MZ-e Butmir, MZ Donji Kotorac i MZ Sokolović Kolonija, u prostorijama Doma Kulture Butmir, ulica Butmirska cesta br. 58,
- građani MZ-e Ilidža Centar, MZ Lužani, MZ Vreoca i MZ Vrelo Bosne, u prostorijama MZ-e Ilidža Centar, ulica Abdulaha ef. Kantamirije br. 21,
- građani MZ-e Osjek i MZ Blažuj, u prostorijama MZ-e Blažuj, ulica Vlakovo br. 170,
- građani MZ-e Rakovica, u prostorijama Doma Kulture Rakovica, ulica Rakovička cesta br. 341,
- građani MZ-e Stup, MZ Otes, u prostorijama MZ-e Stup, ulica Nikole Šopa br. 52A,
- građani MZ-e Stup II, MZ Stupsko Brdo, u prostorijama MZ-e Stup II, ulica Dobrinjska br. 2A,
- u prostorijama Općine Ilidža – prizemlje, ulica Butmirska cesta br. 12,
- elektronskim putem na web stranici Općine Ilidža (www.opcinailidza.ba), a sve do 26. 4. 2024. godine.

Javna rasprava će se održati 04. 4. 2024. godine u 14.00 sati, u velikoj Sali Općine Ilidža, u prizemlju.

Primjedbe, prijedloge, sugestije i mišljenja na Nacrt Urbanističkog plana urbanog područja Sarajevo (Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo, Novi Grad, Ilidža i Vogošća), Urbanističkog plana za urbano područje Hadžići, Urbanističkog plana za urbano područje Ilijaš i Urbanističkog plana za urbano područje Trnovo, se mogu upisati u Svesku za primjedbe (dostupne su kod izloženih karata Nacrta na navedenim lokacijama), pismenim putem - primjedbe predati direktno u Centar za pružanje usluga građanima Općine Ilidža ili elektronskim putem na način da se prijedlozi i primjedbe dostave putem e-mail-a (info.desk@opcinailidza.ba), do 26. 4. 2024. godine.

NACRT URBANISTIČKIH PLANOVA - JAVNI UVID