Akcija dobrovoljnog darivanja krvi dala odlične rezultate

Povodom Svjetskog dana dobrovoljnih darivatelja krvi Zdravstveni savjet općine Ilidža u saradnji sa Crvenim križom općine Ilidža organizovao je akciju dobrovoljnog darivanja krvi, a kojem je partner bila i Općina Ilidža.

Bila je ovo odlična prilika da se ukaže na značaj i važnost darivanja krvi te da se kroz organizaciju akcije dobrovoljnog darivanja učestvuje u humanoj misiji koja pomaže spašavanju ljudskih života.

Tokom ove akcije prijavljeno je 86 dobrovoljnih darivatelja, a uspješno je prikupljeno 69 doza krvi.

Koristimo priliku da uputimo riječi zahvalnosti svim građanima Ilidže koji su se u velikom broju odazvali ovoj akciji i da kao Općina odamo priznanje svim darivateljima krvi.

Svakom od njih Općina Ilidža i hotel Hills dodjelili su cjelodnevne karte za bazen Termalne rivijere Ilidža, što je tek mali znak pažnje za njihovu veliku humanost.

Vjerujemo da će biti prilike da i u budućnosti budemo inicijatori sličnih događaja, a ovo je samo jedan od načina na koji Općina Ilidža doprinosi našoj široj zajednici.