U pripremi novi kutak za igru u prirodnoj hladovini drveća

Vratiti djeci igrališta, a sport i igru na trgove i parkove, plan je od kojeg Općina Ilidža ne odustaje.

Nakon što smo završili igralište u mjesnim zajednicama Hrasnica II i Rakovica, sada, korak po korak, gradimo novi prostor za igru u Mjesnoj zajednici Ilidža Centar.

Pred vrijednim uposlenicima Javnog preduzeća Ilidža je novi zadatak, a posebno raduje što će svako stablo prilikom izgradnje biti sačuvano i što će dječje igralište biti smješteno u prirodnoj hladovini višegodišnjih stabala.

Klackanje, ljuljanje, penjanje i spuštanje niz tobogan – sve za nezaboravne trenutke igre i smijeha.

U pripremi je još pet igrališta raspoređenih po mjesnim zajednicama, kao i rekonstrukcija nekih već postojećih.