Obavještenje za nezaposlene porodilje

Služba za rad, socijalna pitanja, zdravstvo, izbjeglice i raseljena lica Općine Ilidža obavještava korisnice PRAVA NA NOVČANU POMOĆ NAKON POROĐAJA ŽENI-MAJCI KOJA NIJE U RADNOM ODNOSU da su dužne podnijeti zahtjev za priznavanje prava na NOVČANU POMOĆ NEZAPOSLENOJ PORODILJI u skladu sa Zakonom o materijalnoj podršci porodicama s djecom u Federaciji Bosne i Hercegovine ("Službene novine Federacije BiH", broj: 52/22) koji je stupio na snagu 09.10.2022. godine.

Ukoliko porodilje ne podnesu navedeni zahtjev od 01.11.2022. godine novčana pomoć će im biti umanjena za 298,65KM.

Zahtjeve mogu preuzeti sa WEB stranice Općine Ilidža i na šalteru broj 5, Centar za pružanje usluga korisnicima Općina Ilidža.