Podijeljeno 660 ruksaka sa školskim priborom prvačićima

Ove kao i proteklih godina početak školske godine za prvačiće ilidžanskih osnovnih škola  svečano je obilježeno  3. septembra u Kulturno sportskom centru  “Sabit Hadžiić”  na Ilidži U 12 osnovnih škola na području općine Ilidža u prvi razred upisano je 660 prvačića. Općina Ilidža darovala je anatomske ruksake sa školskim priborom svim budućim đacima. Za nabavku ruksaka Općina je izdvojila 40.000 KM.

“Dragi prvačići, zvuk školskog zvona je uveo vaše djetinjstvo u novu etapu odrastanja. Ove godine ćete prvi put ući u učionice, upoznati svoje učitelje i nove drugare. Također  radovat ćete se prvim naučenim slovima i brojevima, kao i prvim golovima na školskom igralištu ili svome najljepšem crtežu.Vama roditeljima kao i učiteljima želim puno strpljenja, ljubavi i znam da će Ilidža biti bogatija za još 660  budućih đaka koji gdje god da odu bit će ponosni,hrabri i pametni i predstavljat će  tako i svoju općinu i državu u najboljem svijetlu.Želim prije svega, da izrastete u dobre  ljude. Sretno vam svima” rekao je načelnik Općine Ilidža prof.dr. Senaid Memić u svom obraćanju.

U programu za prvačiće učestvovali su  učenici Osnovne muzičke škole sa Ilidže i  Mirsad Abdagić Kike.