Uručeni ugovori za (su)finansiranje projekata iz oblasti sporta, kulture i obrazovanja

Načelnik Općine Ilidža prof. dr. Senaid Memić 28. jula 2019. godine uručio je ugovore za (su)finasiranje projekata iz oblasti sporta, kulture i obrazovanja iz budžeta Općine za 2019. godinu. Na osnovu definisanih kriterija za dodjelu sredstava iz budžeta na javni poziv mogla su aplicirati udruženja, klubovi i sportska društva registrovana u BiH, sa sjedištem na području općine Ilidža ili na području druge općine, pod uslovom da se projekat realizuje u interesu građana općine Ilidža i u potpunosti na području općine Ilidža. Na raspisani javni poziv prijavilo se 93 aplikanata sa 125 projektna prijedloga. Na prijedlog Komisije za odabir projekata koja je izvršila ocjenu projekata općinski načelnik je donio odluku o (su)finansiranju 95 projekta za koje iz budžeta Općine Ilidža izdvojeno 150.000 KM. Odobrena su sretsva za 29 projekata iz oblast sporta u iznosu od 50.000 KM, kulture 50.000 KM za 28 projekata i 50.000 KM za 38 projekata iz obrazovanja.