Realizovan projekat "Pravilno odlaganje i razvrstavanje otpada".

Prema planu i programu rada Ekološkog udruženja Aleja  za 2016. godinu od 21.do 25. oktobra 2016. godine u saradnji sa osnovnim i srednjim školama Općine Ilidža realizovan je  projekat "Pravilno odlaganje i razvrstavanje otpada". Članovi EU "Aleja" obišli su sve osnovne i srednje škole na području općine Ilidža i dodijelili direktorima i predstavnicima škola panoe koji sadrže rok razgradnje ,pravilno odlaganje otpada sa tekstom o mogućim posljedicama nepravilnog odlaganja otpada , dodijeljeni su i eko cekeri sa letcima. Članovi EU "Aleja" su razgovarali sa predstavnicima škola o problemima koji su vezani za  projekat, te obostrano izrazili želju za saradnju u narednom periodu.
Iz Udruženja su uputili poruka sugrađanima, da  u svrhu zaštite okoliša i boljih uslova za život  svi bi trebali biti obavezni promjeniti način neodgovornog ponašanja prema našoj životnoj sredini. Odlaganje otpadnog materijala je globalni problem. Ako ljudi promjene način ponašanja u lokalnim zajednicama i globalno rješenje problema može biti na putu ka rješenju, kažu u poruci.