Najbolji fizičari Druge osnovne škole

Za učenike osnovnih škola općine Ilidža, 28. marta 2018. godine u Četvrtoj gimnaziji Ilidža, održano je 23. općinsko takmičenje iz fizike. Takmičili su se učenici osmih i devetih razreda iz jedanaest osnovnih škola. Svaku školu predstavljalo je po šest učenika.

U pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji osmih razreda prvo mjesto osvojila je Lamija Fatić iz Pete osnovne škole, drugo Berina Karić iz Devete osnovne škole i treće Dalila Cernica iz Osnovne škole „Mehmed Handžić“. Kod devetih razreda prvo mjesto osvojila je Selma Holjan iz Druge osnovne škole, drugo Elmin Halilčević iz Treće, a treće Ensar Kolašinac iz Osme osnovne škole „Amer Ćenanović“. U ekipnom plasmanu najbolja je Druga osnovna škola, druga Peta osnovna škola i treća Osma osnovna škola „Amer Ćenanović“.