Međunarodni kick boxing kup „GRAND PRIX BIH 2017“

U okviru programa obilježavanja Dana Općine Ilidža u organizaciji Kick boxing akademije Ilidža i pod pokroviteljstvom Općine Ilidža i Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo, 18. februara 2017. godine u Javnoj ustanovi Kulturno-sportski i rekracioni centar Ilidža održan je tradicionalni Međunarodni kick boxing kup „GRAND PRIX BIH 2017“. Na turniru je učestvovalo 540 boksera iz 71 kluba iz Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Slovenije, Makedonije, Austrije i Bosne i Hercegovine koji su se takmičili u konkurenciji pionira, kadeta, juniora i seniora u muškoj i ženskoj konkurenciji. Turnir je otvorio ministra kulture i sporta Kantona sarajevo Mirvad Kurić koji je učesnicima turnira zaželio dobrodošlicu na Ilidžu, lijepo druženje i mnogo uspjeha u takmičenju. Tom prilikom Organizator je ministru Kuriću uručio zahvalnicu za doprinos i podršku u organizaciji ovog značajnog takmičenja. U cjelodnevnom programu koji je privukao veliki broj ljbitelja ovog atraktivnog borilačkog sporta, viđeno je dosta interesantnih i atraktivnih mečeva. Najuspješniji takmičari na turniru bili su bokseri reprezentacije Makedonije. Takmičari Kick boxing akademije Ilidža osvojili su tri zlatnu, jednu srebrnu i četiri bronzane medalje.