Koncertom u Osnovnoj muzičkoj školi obilježen rođendan Zoltana Kodalja, mađarskog kompozitora

Ambasada Mađarske u Sarajevu kao pokrovitelj, u saradnji sa Osnovnom muzičkom školom Ilidža,  je sinoć 08. novembra 2017. godine u Koncertnoj dvorani Muzičke škole Ilidža svečanim koncertom obilježila 135 –tu godišnjicu od rođenja slavnog mađarskog kompozitora Zoltana Kodalja.

U čast ovom kompozitoru, učenici i profesori ove škole su pripremili program te su  izvedena samo djela ovog kompozitora. U punoj dvorani, pored roditelja učenika, koncert su popratili gosti Ambasade Mađarske u BiH , Ambasade Austrije u BiH , predstavnici općina Ilidža i Hadžići, kao i direktori osnovnih škola sa područja ovih općina.