Ilidža domaćin Sarajevo Business Foruma

Sarajevo Business Forum 2017 (SBF), osma međunarodna investicijska konferencija 23. maja 2017. godine  svoj rad nastavila je u Hotelu Hills na Ilidži. Načelnik Općine Ilidža prof.dr. Senaid Memić prisustvuje ovom događaju , a razgovarao je sa mnogim investitorima, kojima je prezentirao razvojne potencijale općine.

Na Forumu je planirano niz sesija, a međunarodni i domaći zvaničnici, investitori i stručnjaci će razmotriti teme povezivanja širih regiona istočne Azije i jugoistočne Evrope te centralne i zapadne Azije s našom regijom.

Na ovogodišnjem SBF-u predstavlja se niz projekata iz poljoprivrede, energetike, obrazovanja, finansija, infrastrukture, građevinarstva, usluga, turizma i drugih razvojnih sektora.

Sarajevo Business Forum organizuje BBI banka u saradnji s Islamic Development Bank Group (IDB). Prvi dan, 22. maj 2017. godine,   Sarajevo Business Foruma protekao je u znaku razgovora o regionalom, i povezivanju Istoka i Zapada.