Ambasador Austrije u BiH u posjeti Općini Ilidža

U radnoj posjeti Općini Ilidža 9.decembra bio je  ambasador Republike Austrije u Bosni i Hercegovini Martin Pammer, a ugostio ga načelnik ove općine prof.dr.Senaid Memić.
Tokom posjete načelnik i njegovi saradnici su  ambasadora Pammera  upoznali sa razvojem i planovima za dalji napredak ove lokalne zajednice.
Razgovaralo se o investicijama, obrazovanju kulturi, razvoju turizma i mogućnostima saradnje  Ilidže i Austrije.

"Bitno je da Ilidža bude ljepša nego što je bila, da se trudimo napraviti svjetskom destinacijom,  vodimo brigu o stanovništvu i njihovim potrebama.Izbori su pokazali da ljudi cijene to što mi radimo ,a mi kažemo da možemo i moramo još bolje" rekao je, između ostalog, načelnik Memić.

Nj.E Pammer istakao je zadovoljstvo  prezentovanim sadržajima i nadu  da će dobra saradnje biti u i budućnosti, jer Ilidža ima mnogo ostavštine Austro-ugarske koja se čuva.